counter create hit
عرق کاسنی

عرق کاسنی

0
10,000تومان
تولید کننده:
کد محصول: عرق کاسنی
حجم
موجودی: در انبار
نمایش

توضیحات محصول

عرقیات گیاهی

عرق کاسنی

خرید عرق کاسنی اصل تولید شده به روش سنتی در سطح ارگانیک به همراه خواص عرق آویشن، طبع

    و نحوه مصرف درفروشگاه عطاری برتر

خواص عرق کاسنی

عرق کاسنی از گیاه کاسني بدست می آید یکی از پرمصرف ترین عرقیات گیاهی می باشد. از جمله خواص عرق کاسنی می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مخلوطی از کاسنی، هویج، کرفس و جعفری، غذایی مغذی برای اعصاب، چشم و سیستم عضلانی به حساب می آید.

این گیاه که خاصیت طبیعی رونده دارد، با یبوست حاد مقابله می کند.

همراه با کرفس و جعفری خاصیت تقویت کنندگی دارد و برای بیماران کم خون بسیار مفید است.

مصرف خوراکی کاسنی سردرد را برطرف می کند در حالی که مصرف موضعی آن به عنوان کمپرس، التهاب ایجاد شده بر اثر آرتروز را کاهش می دهد.

عرق کاسنی قلب، کبد و کلیه را فعال می کند.

کاسنی در پیش گیری از پوکی استخوان، سرطان روده و سینه موثر است.

ریشه کاسنی با افزایش جریان زردآب، به بدن کمک می کند تا مواد غذایی و مایعات بهتر هضم شوند.


درمان اسهال با کاسنی

خوردن برگ های کاسنی تازه و یا عرق کاسنی به تنهایی یا همراه با برگ های تازه کاهو جهت بند آوردن اسهال های که منشأ گرمی داشته باشند بسیار مفید است.


معالجه التهاب معده با کاسنی

جهت درمان التهاب معده و دستگاه گوارشی کافی است هر روز مقداری از برگ های کاسنی تازه را در سالاد ریخته و میل کنید. همچنین استفاده از عرق کاسنی ، ۳ بار در روز، هر بار یک فنجان در درمان التهاب معده موثر است.


تصفیه کردن خون با کاسنی

از آنجا که مصرف عرق کاسنی سبب فعال شدن آنزیم های کبدی و بهبود کارکرد کبد می شود می توان جهت پایین آوردن غلظت خون و تصفیه نمودن در طول ۳ وعده روزانه، هر وعده یک فنجان میل نمود.


پایین آوردن تب با کاسنی

استفاده از دم کرده برگ یا ریشه کاسنی ۳ بار در روز، هر بار یک فنجان تاثیر زیادی در پایین آوردن تب و حرارت بالای بدن دارد. همچنین مصرف کاسنی با سکنجبین جهت رفع تب های کهنه موثر می باشد.

به طور کلی این گیاه و عصاره آن یک داروی طبیعی آرام بخش و تقویت کننده اعصاب است و می تواند مانع از ابتلای افراد به بیماری سنگ کلیه شود.

تولید سنتی عرق کاسنی برخلاف تولید صنعتی با استفاده از دیگ و پارچ های سنتی مسی صورت می گیرد و بنابراین فاقد اسانس گیر می باشد. در واقع در تولید سنتی اسانس کاسنی از آن جدا نمی شود و بنابراین کیفیت آن نسبت به  تولید صنعتی و نیمه صنعتی بالاتر خواهد بود. 


خواص و موارد مصرف عرق کاسنی :آرام بخش, تب بر, تصفیه کننده خون, تقویت کبد و کلیه, ضد جوش و لک, ضد حساسیت و خارش پوستی, ضد کلسترول, ملین.

طبیعت عرق کاسنی سرد و تر.

نحوه مصرف عرق کاسنی : صبح ناشتا یک استکان.

نظر بدهید

    بد           خوب